Acasă Stirile zilei Mai aproape de MASA BOGATILOR: Steaua – Ludogoret 1-0!

Mai aproape de MASA BOGATILOR: Steaua – Ludogoret 1-0!

Urmareste-ne pe Facebook pentru cele mai importante stiri

Steaua a trecut cu 1-0 in primul tur al play-off-ului Ligii Campionilor de Ludogoret Razgrad, ros-albastrii fiind mai aproape de grupe.

in minutul 34, Chipciu a ratat penaltiul acordat de arbitrul Felix Brych pentru o interventie in careu a lui Minev asupra lui Sanmartean.

Atacantul Alexandru Chipciu a primit un cartonas galben in minutul 35 si va fi suspendat pentru meciul retur cu Ludogoret Razgrad.

Steaua Bucuresti: Arlauskis – Rapa, Szukala, Varela, Latovlevici – Prepelita, Breeveld – Ad. Popa (Iancu ’83), Sanmartean (Filip ’90+2), Stanciu (Keseru ’57) – Chipciu. Antrenor: Constantin Galca.

Ludogoret Razgrad: Stoianov – Junior Caicara, Terziev, Moti, Minev – Zlatinski (Fabio Espinho ’46), Diakov – Aleksandrov, Marcelinho (Anicet ’85), Misidjan – Hamza. Antrenor: Georgi Dermendjiev.

Cartonase galbene: Chipciu ’35 / Junior Caicara ’27, Hamza ’62.

Arbitri: Felix Brych (central) – Mark Borsch, Markus Hacker (asistenti) – Marco Fritz, Bastian Dankert (asistenti suplimentari) – Tobias Christ (rezerva) – toti Germania.

Delegat UEFA a fost desemnat slovacul Dusan Tittel, in timp ce supervizor de arbitri a fost spaniolul Manuel Lopez Fernandez.

La partida de pe Arena Nationala au asistat 35.539 de spectatori, dintre care aproximativ 2.500 de fani bulgari.

Partida retur se va disputa la 27 august, la Sofia.

Citeste DECLARATIILE antrenorilor pe 24s.ro!