Acasă Stirile zilei VIDEO Otelul – Pandurii scor 1 la 0. Prima infrangere pentru Pustai...

VIDEO Otelul – Pandurii scor 1 la 0. Prima infrangere pentru Pustai la Tg. Jiu!

Urmareste-ne pe Facebook pentru cele mai importante stiri

Otelul Galati a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Pandurii Targu Jiu, intr-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I. Unicul gol al partidei a fost inscris de Iorga, in minutul 87, dintr-un penalti acordat pentru o interventie a lui Viera la Vancea.

Centralul Ovidiu Hategan a acordat un penalti si pentru Pandurii in minutul 45, dupa o interventie a lui Sirghi la Voiculet. Lovitura de la 11 metri a fost executata de Radut, dar portarul Grahovac a aparat.

Otelul Galati: Grahovac – Ljubinkovici, Sirghi, Benga, Cojoc – Neagu, Giurgiu, Paraschiv (Astafei ’64) – Iorga, Didi (Vancea ’78), Marquinhos (Stromajer ’71). Antrenor: Petre Grigoras.

Pandurii Targu Jiu: Mingote – Ungurusan, Viera, Rada, Vlad – Anton, Nistor (Popin ’81) – Cristea (Nicoara ’65), Voiculet, Radut (Al. Grigoras ’71) – Matulevicius. Antrenor: Cristian Pustai.