Acasă Stirile zilei VIDEO Meci de povestit nepotilor in Anglia: Condusa cu 4 la 0...

VIDEO Meci de povestit nepotilor in Anglia: Condusa cu 4 la 0 Arsenal a revenit si a castigat cu 7 la 5!

Urmareste-ne pe Facebook pentru cele mai importante stiri

In minutul 20, scorul era deja 3-0 in favoarea gazdelor, in urma golurilor inscrise de Roberts ’12, Koscielny ’19 (autogol) si Leigertwood ’20. Hunt ’37 a ridicat scorul la 4-0, dar pana la pauza Arsenal a reusit sa puncteze prin Walcott (’45+2).

Repriza secunda a apartinut formatiei londoneze care a mai redus din diferenta prin Giroud ’64, apoi a inscris doua goluri in finalul meciului, prin Koscielny ’89 si din nou Walcott ’90+6.

Mai mult, Chamakh (’103) i-a adus pe “tunari” in avantaj pentru prima oara, dar cu cinci minute inainte de expirarea prelungirilor Pogrebnyak a egalat si parea ca meciul se indreapta catre loviturile de departajare.

Dar Arsenal a punctat din nou in finalul reprizelor, tot prin Walcott ’120+1, dar si prin Chamakh ’120+3.