Acasă Stirile zilei VIDEO – Dinamo bate Rapid cu 2 la 1 in DREBY-ul etapei!

VIDEO – Dinamo bate Rapid cu 2 la 1 in DREBY-ul etapei!

Urmareste-ne pe Facebook pentru cele mai importante stiri

Dinamo si Rapid au oferit un spectacol fotbalistic aseara pe Arena Nationala, chiar daca numarul suporterilor prezenti pe stadion a  fost mult sub asteptari. Si foarte departe de un record de audienta.

Scorul a fost deschis de Pancu, in minutul 30, care a reluat din cinci metri in plasa o pasa primita de la Teixeira. Pana la pauza Dinamo a revenit in meci prin golul lui Alexe, din minutul 44, din careul mic.

In repriza a doua cainii rosii au revenit mai hotarati in teren si au marcat, in minutul 63, prin acelasi Alexe, din penalty. Cateva minute mai tarziu si Pancu a cerut o lovitura de pedeapsa, la o simulare penibila, dar s-a ales doar cu un cartonas galben.

45 de ani trecusera de la ultimul Dinamo – Rapid, in tur, cu ambele echipe iesite din calculele pentru titlu – in 1967-1968 Dinamo vs. Rapid, locul 11 vs. locul 7. Scorul a fost 3-2 pentru Dinamo.