Vineri dupa-amiaza s-a desfasurat etapa a zecea din cadrul turului Ligii a III-a. Iata rezultatele inregistrate:

Seria 1

Ceahlaul II Piatra Neamt – Young Stars Panciu 2-0

Sporting Suceava – SC Bacau 1-2

FCM Dorohoi – Petrotub Roman 5-3

Bucovina Radauti – CSM Moinesti 5-3

Aerostar Bacau – CSM Pascani 1-0

Stiinta Miroslava – Otelul II Galati 1-0

Clasament: 1. Aerostar Bacau 19 p, 2. CSM Moinesti 17p, 3. FCM Dorohoi 16 p

Seria 2

Sportul Studentesc II – CSM Focsani 0-3

CSM Ramnicu Sarat – Eolica Dobrogea 2-1

Gloria Buzau – Juventus Bucuresti 1-0

Metaloglobus Bucuresti – ACS Urban Titu 2-1

Rapid Fetesti – Victoria Chirnogi 1-1

Viitorul Axintele – Dunarea Calarasi, se disputa de la ora 14:00.

Rapid II Bucuresti sta.

Clasament: 1. Viitorul Axintele 22p, 2. CSM Rimnicu Sarat 20p, Rapid II 17 p

Seria 3

CS Tunari – CS Visina Noua 2-3

Viitorul Domnesti – Inter Clinceni 0-3

FC Caracal – FC Voluntari 0-0

Progresul Cernica – CS Stefanesti 0-2

CS Balotesti – Concordia II Chiajna 1-0

FCM Alexandria – ACS Berceni 1-2

CS Afumati sta.

Clasament: 1. ACS Berceni 25p, 2.FC Caracal 21p, 3. CS Balotesti 17p

Seria 4

Muncitorul Resita – Minerul Jilt Matasari 2-1

CSM Lugoj – CS Apa Craiova 0-0

ACS Flacara Faget – Jiul Rovinari 1-0

Autocatania Caransebes – Millenium Giarmata, se disputa maine, de la ora 14:00.

CS Vladimirescu – FCM Resita, se disputa maine, de la ora 14:00.

Pandurii II Targu Jiu si Minerul Motru stau.

Clasament:1. Flacara Faget 18p, 2. Autocatania Caransebes 14p, 3. Jiul Rovinari 14p

Seria 5

Plimob Sighetu Marmatiei – FC SeSo Campia Turzii 0-3

Partida nu s-a disputat deoarece gazdele nu au asigurat asistenta medicala. Meciul va fi omologat 0-3

National Sebis – Jiul Petrosani 1-0

FCM Turda – FC Zalau 0-6

Europa Alba Iulia – Sanatatea Cluj 1-0

CS Osorhei – Unirea Dej 1-2

FC Hunedoara – Soimii Pancota, se disputa maine, de la ora 14:00.

Olimpia Satu Mare sta.

Clasament: 1. FC Hunedoara 24p, 2. Unirea Dej 17p, 3 CS Osorhei 16p

Seria 6

CSM Fagaras – Avantul Reghin 3-0

Girom Albota – FCM Targoviste 1-2

SCM Argesul Pitesti – Unirea Campina 2-3

FC Zagon – Fortuna Brazi 1-6

Conpet Ploiesti si Unirea Tarlungeni stau.

Clasament: 1. Fortuna Brazi 18p, 2 Unirea Tarlungeni 16p, 3 Unirea Cimpina 16p

Sursa: Ligab.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.