Programul complet al Jocurilor Olimpice de iarna de la Soci! – Cap Limpede

Programul complet al Jocurilor Olimpice de iarna de la Soci!

Programul complet al Jocurilor Olimpice de iarna de la Soci, din perioada 7 – 20 februarie, in ore locale, doua ore mai devreme la Bucuresti:

Joi, 6 februarie

10.00 – 16.40 – Snowboard – Slopestyle Masculin + Feminin – calificari

18.00 – 18. 45 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat – calificari

19.30-22.55 – Patinaj artistic – Proba pe echipe: program scurt masculin + program scurt perechi

Vineri, 7 februarie

20.00-23.00 – Ceremonia de deschidere

Sambata, 7 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice

09.30-11.10 – Snowboard – Slopestyle masculin – calificari

12.00-14.30 – Hochei pe gheata – Tur preliminar: SUA – Finlanda

12.45-13.55 – Snowboard – Slopestyle masculin – Finala

14.00-15.05 – Schi fond – Skiathlon feminin – Finala

15.30-18.25 – Patinaj viteza – 5000 metri masculin – Finala

17.00-19.30 – Hochei pe gheata feminin – Tur preliminar: Canada – Elvetia

18.00-18.30 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat feminin – calificari

18.30-20.20 – Biatlon – Sprint masculin (10 km) – Finala

18.30-23.05 – Patinaj artistic – Probe pe echipe – program scurt dans + program scurt feminin + program liber perechi

18.30-22.05 – Sanie – Individual masculin – Manaele 1 si 2

20.30-21.35 – Sarituri cu schiurile – Trambulina normala masculin

22.00-23.35 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat feminin – Finala

Duminica, 9 februarie – vor fi decernate sapte titluri olimpice

10.30-11.40 – Snowboard – Slopestyle feminin – calificari

11.00-13.10 – Schi alpin – coborâre masculin – Finala

12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Suedia – Japonia

13.15-14.25 – Snowboard : Slopestyle feminin – Finala

14.00-15.05 – Schi fond – Skiathlon masculin – Finala

15.30-17.35 – Patinaj viteza – 3.000 metri feminin – Finala

17.00-19.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Rusia – Germania

18.30-20.20 – Biatlon – Sprint feminin (7,5 km) – Finala

18.30-22.25 – Sanie – Individual masculin – Mansele 3 si 4 – Finala

19.00-22.10 – Patinaj artistic – Proba pe echipe – program liber masculin, program liber feminin, program liber dans – Finala

21.30-23.15 – Sarituri cu schiurile – Trambulina normala masculin – Finala

Continuarea pe 24s.ro!

spre