Acasă Stirile zilei I-au cocosat: Franta a invins Elvetia, scor 5-2

I-au cocosat: Franta a invins Elvetia, scor 5-2

Urmareste-ne pe Facebook pentru cele mai importante stiri

Reprezentativa Frantei a invins, vineri, la Salvador, cu scorul de 5-2 (3-0), selectionata Elvetiei, intr-un meci contand pentru etapa a doua a grupei E de la Cupa Mondiala din Brazilia.

Pentru Franta au marcat Giroud ’17, Matuidi ’18, Valbuena ’40, Benzema ’67, Sissoko ’73, iar pentru Elvetia au inscris Dzemaili ’81 si Xhaka ’87.

In minutul 27, Xhaka a marcat, insa golul nu a fost validat, pe motiv de ofsaid. Confrom reluarilor, jucatorul elvetian se afla in pozitie regulamentara.

In minutul 32, Benzema a ratat un penalti acordat dupa un fault comis asupra lui de Djourou.

Atacantul Karim Benzema a marcat pentru 6-2, vineri, in meciul Frantei cu Elvetia, insa golul nu a fost validat, deoarece arbitrul Bjorn Kuipers fluierase finalul partidei.

La o ultima actiune de joc, Moussa Sissoko i-a pasat lui Benzema, care l-a invins pe portarul Diego Benaglo. Insa, arbitrul Bjorn Kuipers fluierase finalul meciului, dupa 3 minute si 37 de secunde, astfel ca scorul final a fost 5-2 pentru Frant,a.

Franta: Lloris – Debuchy, Varane, Sakho (Koscielny ’67), Evra – Cabaye, Matuidi, Sissoko – Valbuena (Griezman ’82), Benzema, Giroud (Pogba ’63). Selectioner: Didier Deschamps

Elvetia: Benaglio – Lichtsteiner, Djourou, Von Bergen (Senderos ‘9), Rodriguez – Shaqiri, Behrami (Dzemaili ’46), Xhaka, Inler – Seferovici Citeste pe Brasil.ro