Acasă Stirile zilei DEZASTRU pentru CAMPIOANA ROMANIEI LA HANDBAL in Champions League!

DEZASTRU pentru CAMPIOANA ROMANIEI LA HANDBAL in Champions League!

Urmareste-ne pe Facebook pentru cele mai importante stiri

Campioana Romaniei la handbal masculin HCM Constanta a fost invinsa, joi, in deplasare, in cea de-a treia partida din grupa B a Ligii Campionilor, de formatia germana THW Kiel, detinatoarea trofeului, cu scorul de 35-14 (16-7).

HCM Constanta nu a putut sparge gheata la capitolul victorii nici in partida din Germania, cu THW Kiel, in care insa avea sanse mici sa produca surpriza, adversara fiind detinatoarea trofeului. „Daca vom pierde la mai putin de cinci goluri, va fi ca o victorie”, spuneau jucatorii de la HCM inaintea confruntarii de joi seara. Dar HCM a inceput meciul cu tot atatea atacuri ratate, in timp ce THW a marcat la rand (4-0, min. 6), iar portarul lor, Omeyer, avea deja cinci interventii reusite. In minutul 10, tabela arata 5-1, Omeyer fiind invins pentru prima data, de Criciotoiu, care a mai marcat o data, doua minute mai tarziu (6-2). Diferenta s-a redus, la 7-4, dar THW s-a „revansat”, 10-4 (min. 18), iar pana la pauza nu a mai avut vreo emotie, 15-5 (min. 28) si 16-7, dupa 30 de minute.