Acasă Stirile zilei Debut fantastic pentru ros-albastrii! Steaua – Aalborg 6-0!

Debut fantastic pentru ros-albastrii! Steaua – Aalborg 6-0!

Urmareste-ne pe Facebook pentru cele mai importante stiri

Steaua a debutat cu succes pe teren propriu cu echipa daneza AaB Aalborg, scor 6-0, intr-un meci din prima etapa a grupei J a Ligii Europa.

Golurile partidei au fost marcate de Sanmartean, in minutul 51, Raul Rusescu, in minutele 59 si 73, si Keseru, in minutele 61, 65 si 72.

1-0: Sanmartean a centrat de pe partea stanga in fata portii, Varela aflat pe traiectorie a incercat sa devieze, insa nu a reusit, iar mingea a intrat la coltul lung in poarta lui Larsen.

2-0: In minutul 57, Chipciu a sutat de la aproximativ 20 de metri, Larsen a respins in fata, Keseru a urmarit mingea, a recuperat-o, a trecut de Larsen, care l-a agatat pe atacantul stelist, iar arbitrul Bezborodov a dictat penalti. Rusescu a transformat cu un sut in dreapta noului intrat Christensen, care a plonjat in partea opusa. Acesta a fost primul gol al atacantului, dupa revenirea sub forma de imprumut de la FC Sevilla.

3-0: Chipciu i-a pasat lui Keseru in partea stanga, iar atacantul a reluat cu un sut de la 10 metri, lateral stanga, la coltul scurt.

4-0: Chipciu a scapat pe partea stanga, a intrat in careu, i-a pasat lui Keseru, care dupa ce a driblat un fundas, l-a culcat din fenta pe Christensen si a insris la coltul lung .

5-0: Keseru a primit o pasa de la Chipciu la marginea careului, in pozitie centrala si dupa o preluare scurta a sutat in dreapta lui Christensen de la aproximativ 14 metri.

6-0: Paul Papp, care a debutat pentru Steaua in cupele europene in aceasta partida, a recuperat o minge care a ajuns la Keseru, acesta i-a pasat lui Rusescu, atacantul sutand de la 13 metri lateral dreapta, la coltul lung.

Steaua Bucuresti: Arlauskis – Rapa (Rusescu ’49), Szukala, Varela, Latovlevici – Prepelita, Breeveld (Papp ’67)- Ad. Popa, Sanmartean, Chipciu – Keseru (Iancu ’74). Antrenor: Constantin Galca.

AaB Aalborg: Larsen – Dalsgaard, Petersen, Thelander, Gorter (Frederiksen ’16) – Wichmann, Wurtz, Risgaard, Thomsen – Jacobsen (Helenius ’63), Enevoldsen (Christensen ’59). Antrenor: Kent Nielsen.