Acasă World Copa America este in Chile! Alexis Sanchez a facut executia serii!

Copa America este in Chile! Alexis Sanchez a facut executia serii!

Urmareste-ne pe Facebook pentru cele mai importante stiri

Reprezentativa statului Chile a castigat Copa America pentru prima oara in istorie, dupa ce a invins, sambata, la Santiago, cu scorul de 4-1, la loviturile de departajare, selectionata Argentinei, in finala competitiei.
La finalul celor 90 de minute de joc si a celor doua reprize de prelungiri, scorul a fost egal, 0-0.
La loviturile de departajare pentru Chile au transformat Matias Fernandez, Vidal, Aranguiz si Alexis Sanchez, iar pentru Argentina a inscris Messi, in timp ce Gonzalo Higuain si Ever Banega au ratat.
Locul trei la Copa America a fost castigat de Peru, care a trecut in finala mica de Paraguay, scor 2-0.

Executia serii a venit de la Alexis Sanchez, care a trimis o panenka de exceptie cu care l-a invins pe portarul argentinian.