Acasă Stirile zilei VIDEO Stuttgart a spulberat-o pe Steaua, scor 5 la 1! Putem rata...

VIDEO Stuttgart a spulberat-o pe Steaua, scor 5 la 1! Putem rata CALIFICAREA!

Urmareste-ne pe Facebook pentru cele mai importante stiri

Nici daca isi imaginau cel mai prost meci posbil nu se gandeau la ce a fost in seara asta. Nemtii pur si simplu au maturat pe jos cu stelistii, in fata a 50.000 de fani!

Tasci a deschis balul pentru Stuttgart in minutul 6, cu capul, la un corner. Apoi s-a dezlantuit iadul. In minutul 18 Harnik a majorat diferenta cu capul, la o lovitura libera, iar cinci minute mai tarziu niponul Sakai a dus scorul la 3 la 0 cu sut naprasnic de la 16 metri. Seara de cosmar pentru stelisti a continuat, Okazaki reluand cu capul in poarta dupa un atac superb al nemtilor, in minutul 32.

Dupa pauza nemtii au revenit la fel de vijelios. In minutul 55 acelasi Okazaki a inscris cu un sut din careul nostru. Doar Costea a mai incercat sa spele rusinea, in minutul 83, dar nu a fost suficient.

VEZI AICI REZUMATUL PARTIDEI

De mai bine de 4 ani Steaua nu a mai primit 4 goluri acasa. Atunci, steliştii au chiar 5 goluri, Steaua a pierdut cu Lyon, scor 3-5.

Echipele de start:

Steaua Bucuresti: Tatarusanu – Szukala, Chiriches, Gardos – Chipciu, Bourceanu, Pintilii, Latovlevici – Ad. Popa, Rusescu, Tanase.

Rezerve: Stanca, Filip, Martinovic, Prepelita, Parvulescu, M.Costea, A.Rocha

Antrenor: Laurentiu Reghecampf

VfB Stuttgart: Ulreich – Sakai, Tasci, Rodriguez, Molinaro – Harnik, Kvist, Kuzmanovici, Okazaki – Gentner, Ibisevici. Antrenor: Bruno Labbadia.

Rezerve: Ziegler, Rocker, Boka, Rudiger, Traore, Holzhauser, Hajnal