Acasă Stirile zilei VIDEO Steaua – FC Basel scor 1 la 1! Rafael Cruz a...

VIDEO Steaua – FC Basel scor 1 la 1! Rafael Cruz a debutat de ziua lui!

Urmareste-ne pe Facebook pentru cele mai importante stiri

Steaua a remizat, vineri, cu FC Basel, scor 1-1, intr-un meci amical in cadrul turneului “Football Impact Cup”. Brazilianul Rafael Cruz a debutat la Steaua chiar de ziua lui.

Golul Stelei a fost inscris de Pintilii, in minutul 80. FC Basel a egalat cu cateva secunde inainte de final, in minutul 90+2, prin Zoua.

Cruz, care a implinit astazi 28 de ani, a fost titular si a ramas pe teren pana in minutul 54. Un alt sarbatorit al zilei este Razvan Stanca (33 de ani), acesta evoluand pana in minutul 62.

Steaua a inceput jocul in urmatoarea formula: Stanca – Rafael Cruz, Szukala, Chiriches, Latovlevici – Pintilii, Bourceanu – Adi Popa, Rusescu, Chipciu – Nikolici. Au mai evoluat: Tanase, Gardos, Prepelita, Lupu, Parvulescu, Cojocaru, Rocha, M. Costea, D. Bratu, Filip, Nastasie.

Aceasta a fost prima partida a Stelei in cadrul turneului “Football Impact Cup”, la care mai participa Dinamo Kiev si Ferencvaros TC, echipe pe care ros-albastrii le vor intalni la 21 si 23 ianuarie.

Mai multe informatii din sport pe 24S.ro!