Acasă Stirile zilei VIDEO Astra s-a distrat cu Pandurii si a castigat cu 4 la...

VIDEO Astra s-a distrat cu Pandurii si a castigat cu 4 la 1!

Urmareste-ne pe Facebook pentru cele mai importante stiri

Astra lui Valentin Sinescu a terminat turul pe locul doi, dupa victoria de pe teren propriu cu Pandurii, scor 4-1. Echipa lui Grigoras pica pe locul 3, la un punct in spatele giurgiuvenilor.

Gazdele au inceput cu incredere si au avut prima oportunitate de a deschide scorul. Mingote a scos cu emotii sutul inselator al lui Budescu(7).

Dupa doar doua minute a venit si deschiderea scorului. Budescu, aflat in mare forma, a centrat in fata portii, iar lovitura de cap a lui Takayuki a schimbat tabela. 1-0!

Pandurii au pornit jocul de pase obisnuit, care nu le-a creat mari probleme gazdelor. Sutul lui Distefano a trecut milimetric pe linga poarta lui Mingote, iar Morais a blocat sutul amenintator al lui Maxim.

Dar atacantul de nationala a lui Grigoras si-a aratat valoarea. In minutul 42, Cristea a centrat, iar Maxim a aparut la coltul scurt si a egalat.

Repriza a doua a fost de cosmar pentru oaspeti. Mai intii Muresan si-a adus echipa in avantaj, reluind cu capul centrarea lui Distefano de la corner (48). Apoi a fost rindul lui Budescu sa se remarce. Executie superbo din lovitura libera de la 20 de metri, direct in vinclu, si pandurii lui Grigoras erau in genunchi (53). Fatai a rasucit cutitul in rana oaspetilor doua minute mai tirziu si a facut 4-1.

Giurgiuvenii au scazut motoarele si au reusit sa inchida spatiile si sa conserve rezultatul care i-a adus pe locul doi.