Toate rezultatele inregistrate in Europa League

Rezultat înregistrate în partidele disputate, joi, în etapa a patra a fazei grupelor Ligii Europa:

Grupa A:

Anji Mahacikala (Rusia) – Liverpool (Anglia) 1-0

A marcat: Traore ’45+1

Udinese (Italia) – Young Boys (Elveţia) 2-3

Au marcat: Di Natale ’47, Fabbrini ’83 / Bobadilla ’27, Farnerud ’65, Nuzzolo ’73

Grupa B:

Academica Coimbra (Portugalia) – Atletico Madrid (Spania) 2-0

Au marcat: Wilson Eduardo ’28, ’70 (penalti)

Viktoria Plzen (Cehia) – Hapoel Tel-Aviv (Israel) 4-0

Au marcat: Kolar ’23, ’76, Stipek ’40, Bakos ’84

Grupa C:

Olympique Marseille (Franţa) – Borussia Mönchengladbach (Germania) 2-2

Au marcat: Barton ’54, A. Ayew ’67 / Hanke ’20, Arango ’90+3

Fenerbahçe (Turcia) – AEL Limassol (Cipru) 2-0

Au marcat: Kuyt ’11, M. Sow ’41

Grupa D:

FC Bruges (Belgia) – Newcastle (Anglia) 2-2

Au marcat: Trickovski ’14, Jørgensen ’19 / Anita ’42, Ameobi ’43

Girondins Bordeaux (Franţa) – Maritimo Funchal (Portugalia) 1-0

A marcat: Bellion ’16

Grupa E:

Molde (Norvegia) – Steaua Bucureşti (România) 1-2

Au marcat: Chima ’56 / Chipciu ’21, Latovlevici ’37

FC Copenhaga (Danemarca) – VfB Stuttgart (Germania) 0-2

Au marcat: Ibisevici ’76, Harnik ’90+2

Grupa F:

AIK Solna (Suedia) – PSV Eindhoven (Olanda) 1-0

A marcat: Bangura ’12

Napoli (Italia) – Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) 4-2

Au marcat: Cavani ’7, ’77, ’88, ’90+3 / Fedetskiy ’34, Zozulya ’52

Grupa G:

FC Basel (Elveţia) – Videoton (Ungaria) 1-0

A marcat: Streller ’80

Sporting Lisabona (Portugalia) – Genk (Belgia) 1-1 /

A marcat: Van Wollfswinkel ’64 / Plet ’90+1

Grupa H:

Neftçi PFK (Azerbaidjan) – Rubin Kazan (Rusia) 0-1

A marcat: Dyadun ’16

Partizan Belgrad (Serbia) – Inter Milano (Italia) 1-3

A marcat: Tomici ’90 / Palacio ’51, ’75, Guarin ’87

Grupa I:

Hapoel Kiryat Shmona (Israel) – Sparta Praga (Cehia) 1-1

Au marcat: Tasevki ’3 / Kweuke ’24

Athletic Bilbao (Spania) – Olympique Lyon (Franţa) 2-3

Au marcat: Herrera ’48, Aduriz ’55 (penalti) / Gomis ’22, Gourcuff ’45+1, Lacazette ’63

Grupa J:

Lazio Roma (Italia) – Panathinaikos (Grecia) 3-0

Au marcat: Kozak ’23, ’40, Floccari ’59

– la echipa italiană, fundaşul Ştefan Radu a fost integralist

Tottenham (Anglia) – Maribor (Slovenia) 3-1

Au marcat: Defoe ’22, ’49,’77 / Beric ’40

Grupa K:

Metalist Harkov (Ucraina) – Rosenborg (Norvegia) 3-1

Au marcat: Taison ’4, Xavier ’70, Torres ’90 / Dockal ’42

Bayer Leverkusen (Germania) – Rapid Viena (Austria) 3-0

A marcat: Hegeler ’4, Schürrle ’53, Friedrich ’66

Grupa L:

Hannover ’96 (Germania) – Helsingborgs (Suedia) 3-2

Au marcat: Diouf ’3, ’50, Huszti ’90 / Djurdjici ’59, Bedoya ’67

FC Twente (Olanda) – Levante (Spania) 0-0

CITESTE MAI MULTE STIRI DIN SPORT PE 24S.RO

spre