Acasă Stirile zilei Presa din Spania il da pe Sapunaru drept ”Omul meciului”

Presa din Spania il da pe Sapunaru drept ”Omul meciului”

Urmareste-ne pe Facebook pentru cele mai importante stiri

Fundasul Cristian Sapunaru a fost desemnat de cotidianul As jucatorul meciului castigat de Real Zaragoza, scor 2-1, pe teren propriu, cu FC Sevilla, partida in care romanul a marcat al doilea gol al gazdelor.

„De netrecut in aparare, el a mers si in atac si a amenintat poarta oaspetilor. Prestatia sa a fost incoronata cu un gol marcat cu capul”, a notat As.

Cristian Sapunaru a marcat primul sau gol de la transferul la Real Zaragoza, el inscriind in minutul 45 al partidei cu FC Sevilla, scor 2-1, in etapa a noua a campionatului Spaniei. Sapunaru, care a fost integralist, a primit si un cartonas galben in minutul 62. Celalalt gol al echipei Real Zaragoza a fost marcat de Postiga ’36, in timp ce pentru FC Sevilla a inscris Medel ’70.