Acasă Stirile zilei Handbalista care a uimit mapamondul in 2010 s-a intors in teren!

Handbalista care a uimit mapamondul in 2010 s-a intors in teren!

Urmareste-ne pe Facebook pentru cele mai importante stiri

Handbalista romana Cristina Neagu a revenit oficial pe teren dupa o pauza de un an si opt luni, miercuri, in meciul castigat de echipa sa, Oltchim Rm. Valcea, cu scorul de 34-23 (19-10), in deplasare, cu ASC Corona 2010 Brasov, in Sala Scolii Generale nr. 11, in etapa a 5-a a Ligii Nationale de handbal feminin.

Neagu a intrat in minutul 45 al partidei, pe faza de aparare, si a reusit un gol (din aruncare de la 7 metri), in min. 59, la scorul de 22-33, dar si trei pase decisive.

Cristina Neagu, cea mai buna handbalista a lumii in 2010, jucase ultimul meci pe 12 februarie 2011, contra campioanei Spaniei, Itxako Estella (25-26), dupa care s-a operat in SUA la umarul drept.

Oltchim ocupa primul loc in clasament, cu 8 puncte (4 jocuri).