Acasă Stirile zilei ASTRA a invins STEAUA la penalty-uri si a castigat SUPERCUPA ROMANIEI!

ASTRA a invins STEAUA la penalty-uri si a castigat SUPERCUPA ROMANIEI!

Urmareste-ne pe Facebook pentru cele mai importante stiri

Astra a castigat Supercupa Romaniei dupa ce a invins Steaua Bucuresti la penalty-uri, cu scorul de cu scorul de 6-4.

La finalul celor 90 de minute de joc si a celor doua reprize de prelungiri, scorul a fost egal, 1-1.

Pentru Steaua a marcat Chipciu ’45, iar pentru Astra a inscris Enache ’74.

1-0: Tanase i-a pasat lui Chipciu pe partea dreapta, iar acesta a marcat de la opt metri la coltul lung;

1-1: Ben Youssef a centrat de la 14 metri in centrul careului mic lui Enache, care a marcat cu capul.

La loviturile de departajare pentru Astra au transformat: Gaman, Seto, Morais, Laban si Budescu.

Pentru Steaua au inscris Keseru, Pirvulescu si Latovlevici, in timp ce Filip a ratat.

Steaua: Arlauskis – Rapa, Varela, Szukala, Latovlevici – Prepelita, L. Filip – Chipciu, N. Stanciu (Pirvulescu ’78), Tanase – G. Iancu (Keseru ’73). Antrenor: Constantin Galca

Astra Giurgiu: S. Lung jr. – Yahaya, Ben Youssef, V. Gaman, J. Morais – Seto, Laban – Enache, M. Cristescu (Fatai ’46), Budescu – Bukari (De Amorim ’46). Antrenor: Daniel Isaila

Cartonase galbene: Szukala ’23, Prepelita ’26, Chipciu ’68, Rapa ’87, Keseru ‘120 / Ben Youssef ’62, Morais ’68, Laban ’80, Seto ‘113

Meciul a fost arbitrat de Alexandru Tudor, ajutat de Mircea Grigoriu (arbitru asistent 1), Alexandru Cerei (arbitru asistent 2), Marcel Birsan (arbitru aditional 1), Robert Dumitru (arbitru aditional 2) si Daniel Mitruti (arbitru de rezerva).